Bokštas, kurio vardas - Bokštas. Oficialiai - "Her Majesty's Royal Palace and Fortress of the Tower of London" - "Jos Didenybės Karališkieji rūmai ir Londono bokšto tvirtovė". Tai vienas svarbiausių Anglijos simbolių, turintis ypatingai svarbią reikšmę Anglijos istorijoje.
Viduramžiai pasižymėjo karais. Nuolatinės pretenzijos įkitų kunigaikštysčių ar karalysčių sostą, nuolatinis sienų ir miestų perskirstymas reikalavo gynybinių įtvirtinimų.
Vienas jų - mūsų apžvelgiamasis Taueris.
Vienas jų - mūsų apžvelgiamasis Taueris.
Londono Taueris Nuotrauka iš oficialaus muziejaus tinklapio |
Medinis fortas buvo pakeistas akmeniniu įtvirtinimu, keturkampio formos, 32 х 36 metrų dydžio, 30 metrų aukščio. Ričardas Liūtaširdis pastatė dar keletą įvairių bokštų, dvi eiles gynybinių įtvirtinimų, iškasė griovius, tad tvirtovė tapo viena labiausiai neįveikiamų Europoje.
Baltasis bokštas (pavadintas taip, nes nudažytas balta spalva) tarnavo kaip donžonas - įtvirtintas gynybinis pastatas, kuriame, be kitų patalpų buvo ir savininko, šiuo atveju karaliaus, gyvenamosios patalpos.
Įėjimas, kaip įprasta normanų pastatuose - pirmajame aukšte, pasiekiamas mediniais laiptai, kuriuos galima greitai pašalinti, esant reikalui. Pastatas pastatytas iš Kento smiltainio akmenų.
Viduje baltojo bokšto yra ir koplyčia.
Bokštas trijų aukštų, viršutinis aukštas pridėtas XV amžiuje. Tiesa, senojo interjero išlikę nedaug, kadangi buvo nuolat naudojamas, tad kiekviena karta pritaikė ir savo poreikiams.
Taueris. Nuotrauka iš visitlondon puslapio |
dramoje Ričardas III, tiek šiuolaikiniame romane - P. Gregory "Baltoji karalienė". 1747 metais paskutinį kartą Taueryje nukirsta galva, bet kaip kalėjimas buvo panaudota ir XX amžiuje, pasaulinių karų metu.
Rūmų sargybiniai Nuotrauka iš visitlondon puslapio |
Monetų kalykla - karaliaus privilegija, tad Taueris, gerai apsaugota tvirtovė, buvo naudojama kalyklai ir brangenybių apsaugai. Taip pat buvo saugomi ir svarbūs juridiniai ir valstybiniai dokumentai, bei gaminami ir saugomi karaliaus dvaro ir karališkos kariuomenės ginklai ir karinė įranga.
Varnų meistras Nuotrauka iš visitlondon puslapio |
Mūsų bibliotekos puslapyje balsuokite - kuris Vokietijos UNESCO saugomas paveldo objektas Jums įdomiausias?
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą